Montáž klimatizácie do 7 dní - VOĽNÉ TERMÍNY
Open
X

Rekuperácia.

Vetranie s rekuperáciou tepla pre rodinné domy.

Vetracie systemy

Centrálne rekuperačné jednotky
Centrálne jednotky slúžia na rekuperačné vetranie celého domu. Pomocou vzduchotechnického potrubia sa vzduch rozvedie do všetkých vetraných priestorov.

Nástenné rekuperačné jednotky
Nástenná jednotka slúži na vetranie jednej miestnosti. Vďaka jednoduchej inštalácií je jednotka vhodná do každého priestoru. Na inštaláciu stačia iba dva prieduchy cez stenu.

Patentovaná rekuperačná vložka
Rekuperačný výmenník je srdce každej vetracej jednotky. Špeciálny výmenník používaný v jednotkách Lossnay umožňujú aj spätné získavanie vlhkosti a vďaka tomu nepotrebuje odvod kondenzátu.

Rekuperácia tepla a vlhkosti s tepelným výmenníkom Lossnay

Do každej budovy je nutné privádzať čerstvý vzduch z dôvodu udržanie zdravého a komfortného vnútorného prostredia pre osoby, ktoré tieto budovy obývajú. Pre prívod neupraveného vzduchu priamo do budovy je však väčšinou vonkajší vzduch príliš teplý alebo studený. Pre úpravu vonkajšieho vzduchu je tak potrebná dodatočná energia (pre chladenie alebo kúrenie). Lossnay rieši tento problém pomocou účinného systému rekuperácie tepla. Tým sa zredukuje potrebný vykurovací resp. chladiaci výkon potrebný k úprave prívodného vzduchu.

Pozrite si video ako funguje rekuperátor LGH od Mitsubishi Electric s patentovaným výmenníkom tepla